csen
600 gladiátorů bojovalo v Ostravě!

Nejpočetnější závodní série v překážkových bězích v ČR - GLADIATOR RACE, zamířila premiérově do Ostravy. Útočiště pro centrum závodu a zázemí našla u Shopping Parku Avion Ostrava. Organizátoři přichystali variantu závodu, která byla tzv. “RUN”. To znamená kratší trasu a lehčí překážky. Byl to tedy ideální závod pro začátečníky a pro všechny, kteří chtějí poznat atmosféru podobných závodů na vlastní kůži.

Do závodní dráhy se nejprve v 10:30 pustili děti z kategorie KIDS II, které před sebou měli trasu 2km, nejrychlejším závodníkem byl v této kategorii Jan Kabrhel z týmu Šneci Litomyšl. Na kratší trase, pro menší děti byl nejrychlejší Michal Mazáč z AKEZ Kopřivnice. Po měřených startech se na trasu KIDS GLADIATOR RACE pustili i nejmenší závodníci v kategorii FAMILY spolu se svými rodiči. V kategorii FAMILY není závodníkům měřený čas a mohou si tak závod užít v pohodě.

Kategorie pro dospělé gladiátory začala ve 12:35 a závodníci měli před sebou trasu dlouhou 4,5 km a 22 překážek. Nejrychlejším závodníkem, který se ten den v rámci závodu GLADIATOR RACE / RUN Ostrava představil, byl Roman Šinkovský, který se v cíli objevil za neuvěřitelných 23 minut a 12 vteřin, běžel však mimo pořadí všech závodníků-jako jeden z hlavních organizátorů. Nejrychlejší závodnicí byla reprezentantka v OCR Vendula Soukupová, která trať zvládla za 26 minut a 51 vteřin, což byl dokonce 5. nejrychlejší čas celého dne.

I v kategorii dospělých měli závodníci možnost startovat tzv. “na pohodu” v kategorii FUN, kdy není závodníkům měřený čas a nemusí absolvovat handicapy za nezdolání překážek.

Další zastávka celé závodní série bude již 11.8. v Pardubicích. Stejně jako v případě ostravského závodu se bude jednat o “RUN”. Běžecké úseku kolem pardubického zámku slibují velmi příjemný závod.