csen

Hello Roman,
Kingspan were very happy to be part of the event and we look forward to a similar event next year. Once again, thanks for the professional organisation of the event.

regards Mike

 

Už dlouho jsem si tak neužil půlmaraton, jako v neděli v Hradci Králové. Na „vině" bylo příjemné prostředí vytvořené Hradečáky, výborně klapající organizace. Líbilo se mi, že až na pár kilometrů na počátku a na konci se běželo na jednom velkém okruhu, který byl veden po lesních silničkách (po výborně odvalujícím asfaltu, takže když se trať oficiálně změří, bude se sem jezdit pro osobní rekordy), část trati vedla po zpevněných lesních cestách, které jsou však výborně udržované, takže žádné kamení, výmoly či kaluže ani rýhy uprostřed. Značení tratě bylo bez jediné chybičky. Šipky na zemi, fáborky v úrovni očí, rozvědčíci na křižovatkách. Prostě musel bych se hodně snažit, pokud bych chtěl z cesty zběhnout.

Miloš Škorpil, legendární ultramaratonec

 

Letos jsem se zúčastnil dvou Vašich závodů, Křížové desítky a Hradeckého půlmaratonu a musím uznat, že to byly jedny z nejlepších závodů, které jsem kdy absolvoval. Skvělá volba trasy, perfektně zmáknutá organizace, velmi dobrá péče o závodníky před, během i po závodě, prostě parádní akce :-) 
Takže za mě máte jedničku s hvězdičkou, díky za skvělé zážitky a na dalších akcích naviděnou!
Sportu zdar

Pavel Paul

 

Děkuji za výborný zážitek, 

absolvoval jsem letos všech 7 závodů RunCzech a 3 závody Runtour - 1krát  jsem běžel a 2 krát viděl (běžela manželka se synem). Runtour je z mého pohledu "bez šťávy" a nemá cenu je zmiňovat. S RunCzech jste jednoznačně srovnatelní, ale oproti nim máte obrovskou výhodu - máte asi nejrychlejší trasu v republice a každý koho znám, si tam končí sezónu osobákem. V počasí, které letos překvapilo, bych na trati i v cíli přivítal teplý, sladký čaj. Hodil by se nejen k té zimě, ale i k té výborné buchtě, kterou jste nabízeli na občerstvovačkách. Počasí ale asi překvapilo nejen běžce, ale i vás, takže do příštích ročníků se všichni poučíme. Běžci termoskami v zázemí a vy várnicemi na občerstvovačkách, to bych určitě doporučil. Jinak není co vytknout. Děkuji a už se těším na příští rok. A ten maraton v kombinaci s půlkou byl výborný nápad včetně kombinace rozdílných startů - když se maraton hodně roztrhal a začínal být nudný, tak jsme se sešli s půmaratonci a zase to dostalo náboj masového běhu. Díky a za rok!

Jaroslav Jiskra

 

Chtěl bych Vám velice poděkovat  za letošní  půlmaraton.  Osobně jsem si to velice moc a moc užil. Je mi  46 let  a byl to  můj první  závod v životě.  Byl to nádherný běh s nádhernou atmosférou. Obdivoval  jsem,  jak  jste to měli  perfektně  organizačně  připravené. Všichni  pořadatelé byli  příjemní, vstřícní, milí, usměvaví,…. Měli jste to perfektně organizačně zmáknuté. Byl to pro mne hluboký  zážitek,  na který velice rád vzpomínám a už se těším na příští rok.

Přeji Vám krásné a  požehnané Vánoce  Vám i Vaší rodině  a  celému organizačnímu  týmu. Vše dobré a mnoho úspěchů v novém roce. S úctou a přátelským pozdravem

František Pátek

 

Jsem velmi rád, že jsem na vlastní pěst mohl vyzkoušet trať Hradeckého půlmaratonu, malá škoda, že tentokrát jen jeho část - štafetu. Na poslední chvíli jsem přijal záštitu nad touto velice slibnou akcí a pořadatelé mne nezklamali! Velké ocenění patří především Romanu Šinkovskému za skvěle zvládnutou organizaci závodu, všem běžcům v cíli vyjadřuji velký obdiv, především pak Jirkovi Soukupovi – nejstaršímu běžci na trati se startovním číslem roku narození 1927! Pevně věřím, že tento závod se v Hradci Králové stane každoroční tradicí!

Ing. Oldřich Vlasák, místopředseda Evropského parlamentu

 

By the way, I finally noticed that this was your FIRST half marathon event. Unbelievable. Outstanding result.

Stephen Ball

 

Můj obdiv patří všem úspěšným běžcům, ale hlavně těm, kteří nám ukázali, že dokážou podávat úctyhodné sportovní výkony i v pokročilém věku nebo s vážnými zdravotními komplikacemi. Například známý hradecký veteránský běžec Jiří Soukup, který závod uběhl v neuvěřitelných 86 letech. Hold vzdávám také Lucii Vávrové, která běžela za organizaci EPISTOP a ukázala, že i s epilepsií lze podávat krásné sportovní výkony.Můj obdiv patří všem úspěšným běžcům, ale hlavně těm, kteří nám ukázali, že dokážou podávat úctyhodné sportovní výkony i v pokročilém věku nebo s vážnými zdravotními komplikacemi. Například známý hradecký veteránský běžec Jiří Soukup, který závod uběhl v neuvěřitelných 86 letech. Hold vzdávám také Lucii Vávrové, která běžela za organizaci EPISTOP a ukázala, že i s epilepsií lze podávat krásné sportovní výkony.Děkuji pořadatelům za skvělou organizaci a pevně věřím v další úspěšné ročníky.

Leoš Heger, poslanec Českého parlamentu, exministr zdravotnictví

 

Běhám necelé dva roky, Vaše akce  pro mě byla 25. závodem. Odběhl jsem závody pro 20 lidí až po deset tisíc běžců, takže za relativně krátkou dobu mám už něco za sebou a mohu napsat, že na Hradecký půlmaraton budu vzpomínat jako na jeden z nejhezčích a nejlepších závodů zatím vůbec. Není mým zvykem vychvalovat do nebe vše okolo sebe, ale musím říct, že v neděli to vše opravdu klaplo! Vyšlo počasí, diváci během závodu vytvořili perfektní atmosféru a hlavně ta organizace. Vše naprosto připravené, od výdeje čísel, dobrovolníků, zázemí, dopravy při štafetách, po pestré občerstvovačky i prostor v cíli na náměstí včetně doprovodného programu. Byli jsme všichni opravdu nadšeni (a myslím, že nejen my) a Vám patří obrovský dík. Nikdo neví, co bude za týden, ale zda zdraví dovolí a vše vyjde jak má, rádi se za rok do Hradce vrátíme!

Zdraví tým fotbalistů z Malé Hraštice.

 

Tak jsme se i my běhající Hradečáci dočkali! Vřelé díky a uznání, že jste dokázal s celým týmem dostat významný a určitě dnes už uznávaný závod do jinak konzervativního města. A že se Vám to podařilo lépe než na sto procent! Nakonec i sv.Petr Vaši premiérovou zkoušku ocenil odpoledním sluníčkem.

Určitě nejsem první, kdo přichází s poděkováním za perfektní a krásný sportovní i společenský zážitek.... Víte, v těle mám desítky závodů (běhám hlavně celé M) po celé Evropě a ujišťuju Vás, že se Vám podařilo perfektně a precizně připravit do všech detailů sportovní akci, kde všechno klapalo, jako by to byl už nejméně patnáctý ročník. A to jsme se přihlašovali s vědomím respektované tolerance premiérového počinku, což se však nakonec minulo díky perfektní přípravě a průběhu. Samostatné poděkování patří všem dobrovolníkům na všech místech, byli výborní a sehraná parta!

Velice Vám přeju, abyste si i Vy, až vydechnete, vychutnal opojení z radosti a nadšení všech, kteří běželi, protože celková atmosféra byla vynikající. A komu se dneska podaří vnímat samou radost a nefalešný vděk z toho, co připravil? A taky věřím, že i Vám bude dopřáno v osobním životě i práci vychutnat si neméně stejnou radost a nadšení, jako jste rozdal všem dneska po celé roční přípravě.

Metoucího synka jsem míjel kolem 18 km a vedl si pod vedením kouče velice zdařile! Velice milé bylo jeho nadšení i respekt z výkonu! Věřím, že z něj máte jen radost a další Vám bude přinášet.

A teď už nám nezbývá než těšit se (a trénovat) na další ročník. Snad to zdraví dá, jako neuvěřitelném Nezmarovi Jirkovi Soukupovi.

Zdraví Vás vděčný a nadšený účastník

Jaroslav Bíza

 

Děkuji za možnost se účastnit výjimečného nedělního 1/2 maratonu v HK. Upřímně musím říci, že na první ročník jsem byl velice mile překvapen organizací.

Marek Siročák    

 

Roman, The list of things I like about this country is extensive, but occasionally I am still surprised at some new thing to add to the list. In the UK it would be virtually impossible to get an entry into a half marathon of 700 runners which had already sold out. The most likely response to my email ...would have been precisely nothing, or at best a re-statement of the obvious, that the entry list was closed.

Contrast this with the infinitely more pragmatic approach which you took. One of your existing runners was sick, so you re-assigned the start number. Then you rang me personally on a Friday evening to let me know about it. Absolutely outstanding, and totally unexpected. I have organised races myself in the UK with 1000 runners so I know how busy you must have been in the days leading up to Sunday. Thank you again.

The race itself was excellent. Great start, on time. Chip timing, results posted within minutes, brilliant. The course was also excellent and clearly marked. Next year, you could probably benefit from having more water cups already filled at the 5km feeding station, which would require a couple more tables perhaps, but this is a very minor thing. The other three feed stations were perfect. The marshals were excellent, and efficient. Personally, I liked the 4km urban, 13km forest, then 4km urban format. Adding more city and less forest would only increase your costs and would not really add anything to the value of the half marathon. If people want to look at the city sights they can go for a walk afterwards to warm down and stretch their legs. The amount and quality of the free food after the race was also remarkable. (You should see what we get at some races in the UK. It’s rubbish by comparison). Finally, the atmosphere of the event was very friendly and relaxed. This is something I have come to expect from Czech people, but it still continues to please and impress me. Everyone has good manners, nobody gets upset about little things, nobody shouts and makes unnecessary noise.

Best regards Stephen Ball

 

Dobrý den, děkuji za super závod:-). Přimlouvám se o zanechání tohoto okruhu v krásném lese:-) když objednáte zase takové počasí, tak to bude parádostní:-))

Pavlína Chvátilová

 

Dobrý den, mockrát děkuji za KRÁSNÝ závod. Opravdu jsem si ho moc užila. Od skvělé organizace, atmosféry, trasy až po počasí. Vše bylo přesně tak, jak má být. Již se těším na příští ročník.

T. Hauznerová

 

Dobrý den, díky za krásný závod. Myslím, že městských běhů je hodně a tato Vaše trasa byla velmi pěkná. Díky ní má Hradecký půlmaraton šanci dostat se do podvědomí závodníků jako závod se skvělou dostupností, výborným zázemím a organizací a přitom tratí z větší části v lese mimo město. Mně samotné se závod velice líbil, byla by škoda pro příští roky trasu měnit. Ještě jednou děkuji

Jitka Kalná  

      

Ahoj Romane, chtěla bych moc poděkovat všem organizátorům a dobrovolníkům za perfektní závod  a super atmosféru. Mám jedno speciální poděkování pro neznámého staršího pána na kole  a sympatickou mladou běžkyni, kteří mě fakt mooooc pomohli. Lehce za 18 km mě šíleně začal bolet úpon u kyčle, nebyla jsem schopná VŮBEC žádného pohybu, bylo to šílený ta bezmoc, naštěstí se zjevil cyklista a mladá běžkyně  a nějakým způsobem jsem se díky jim dobelhala do cíle. Moc jim za to děkuji!!!!! Ještě jednou všem VELKÉ DÍKY!!!!

Jitka Kulhavá

 

Ještě jednou Vám děkuji za možnost zúčastnit se prvního hradeckého půlmaratonu a přiřazení krásného čísla. Pokud budete mít chuť a čas, můžete si přečíst článek, který vyšel dnes na běžecké škole. Přeji Vám, ať je další ročník minimálně stejným zážitkem nejen pro mě, ale pro všechny zúčastněné i přihlížející.

Katka Kašparová

 

Chtěli bychom poděkovat za povedené běžecké klání, Trasu bych ponechal, snad jen start by nemusel být z kopce a trochu se mi nelíbil běh přes stadion. Ale to se asi jinak nedá natočit 21 km. Ještě jednou díky.

O. Kučera

 

Ráda bych Vám poděkovala jak jménem svým, tak i jménem o.s. EpiStop za výborně zorganizovanou akci a za podporu jakou jste nám věnovali. Za sebe mohu říct - děkuji za nádherný zážitek. Byl to můj první delší běh v životě a byl naprosto nezapomenutelný. Nikdy jsem nechápala, proč se lidé věnují dlouhým běhům a teď už to vím. Atmosféra už na startu, to nadšení, očekávání ...a radost, která nás provázela po celé trati, je jedinečná. Lidé stojící všude okolo a fandící všem závodníkům bez ohledu na rychlost a styl běhu, to člověka nabije energii. Na 15km jsem měla mohutně povzbuzující rodinu a moje neteř a malý synovec běželi chviličku vedle mě. Zhruba dva kilometry před cílem mě míjel rychlejší běžec - se slovy "Bežíš i za mýho syna. Tak makej!" Před závěrečným stoupáním na Malé náměstí (které mi po 21km přišlo jako výstup na Sněžku) na mě někdo z organizátorů zavolal "dvě stě metrů do cíle, to už dáš". A v křižovatce se připojila máma a ze všech sil tleskající holky ze štafety EpiStop. To vás do cíle prostě donese. No a cíl sám? Spousta tleskajících a usměvavých lidí, kteří sdíleli radost ze svých sportovních úspěchů.

Od malička jsem hrála tenis, kde je člověk na kurtě sám. Sám a vždycky proti soupeři. Jeden vítěz na úkor jednoho poraženého. Půlmaraton jsem vnímala jinak. Včera bylo jen vítězů.

Kdybych měla mít jedno přání - běhejme víc, spolu a pro radost.

Takže díky moc a doufám, že za rok běžíme znovu!

Lucie Vávrová

 

Trasu určitě neměnit, právě kouzlo toho, že to není městem je super ! a to že je to jeden okruh je také ideální :) mám za sebou pár půlmaratonů a tahle trasa zatím rozhodně nejlepší !!!!!!

Martina Vomáčková

 

13.10.2013 toť den, co do dějin zapíše se, jelikož Hradecký půlmaraton běží se!! Na tuto velkolepou akci dorazili místní, ale i Moraváci! Připravit see, pozooooooor a následný start, to byly pokyny pro vypuštění běžců na trať. Ať běžel si sám nebo Vás byla partie, tak či tak, každý z Vás si to užije. Na celé trase půlmaratonu v Hradci, byly desítky dobrovolníku v akci. Nebylo důležité vyhrát, ale sám sebe překonat!!!

Proto organizátorůůům patří obrovské poděkování - za krásami Hradce putování!

To ve verších děkují Moraváci a těší se na další povedenou akci!!!

Verča Kohoutová

 

Ahoj pokořitelé i fandové hradeckého půlmaratonu, patřím mezi ty šťastné, kteří běželi (i přesto, že ve startovním poli jsem se držela na konci – čas 2,16, ale vnitřně velké vítězství). Dík organizátorům za výborný nápad půlmaratonu u nás v Hradci, za trasu hradeckými lesy, organizaci. Počasí bylo taky bez chybičky, můj první půlmaraton po třech letech běhání jsem si dokonale užila (do té doby u mě slovo "běh" vyvolávalo spíše alergickou reakci). Velký dík patří Vám, článkům zde na běžecké škole i v časopise "Run". Hodně mi zpočátku mého snažení o běh pomohly, bez nich a vašich cílených "nakopnutí" bych tuto trasu nezvládla. Další obrovský dík míří opět sem, a to k "vodičům", byl to energetický doping, pro mě jako začátečníka neocenitelný, hned na prvním kilometru jsem se skvělé vodičky na 2:15, Lucky, chytla a nepustila, do 16. km se držela, pak dobíhala pro "odběhnutí za stromeček" na konci lesů sama, ale i tak můj cíl při prvním pokusu o půlmaraton, uběhnout oněch 21,1 km, byl dosažen. Ještě jednou díky a všem hodně zdraví!

Petra

 

Hradecký půlmaraton byl celý jedním velkým zážitkem, od začátku až do konce a možná ještě dál. A to nejen sportovním, ale i gastronomickým a emocionálním. Prostě paráda se vším všudy.

Markéta Zajícová

 

Já tam běžel taky a musím jen potvrdit skvělou organizaci a perfektní a příjemnou trať. Vůbec celý závod byl v uvolněné a velice příjemné atmosféře. Těším se na příští ročník.

Michal

 

Ahoj, díky za super závod, moc jsem si ho užila a organizace byla na jedničku. Navíc podporující pořadatelé na trati zlepšili časy mnohých z nás :-) Tahle trasa byla super a stejný začátek a konec měl taky své výhody. Děkujeme.

Petra Kuřinová

 

Bylo to super.

Jan Vejběra

 

Dobry den, v prvom rade dakujem organizatorom za skvelu akciu, akou pre mna rozhodne Hradecky polmaraton bol.Chcem reagovat na otazku trasy polmaratonu - pre mna by bol ideal kompromis a rozseknut trasu na dve kolecka a viac bezat cez mesto, cisto kvoli atmosfere. Bezal som doposial iba polmaraton v Karlovych Varoch a preferujem trening v lese, ale samotny organizovany beh ma osobne viac "pushne" medzi ludmi. Ocenujem osobny pristup organizatorov, podanie ruky vo finishi bolo paradne ! Este raz Vam uprimne dakujem za perfektny zavod a tesim sa na dalsi rocnik.

Andrej Matias

 

Trasa = super, čím méně po betonu, tím lépe.

Byl to můj první organizovaný běh a jsem nadšený. Vím, že nepojedu za během do jiného města, ale už teď se těším na další ročník vašeho / našeho půlmaratonu. Děkuji za Váš čas, který věnujete rozvoji sportu v HK.

P. Steklý

 

Dobrý den, také děkuji za výborně zorganizovaný 1.ročník půlmaratonu. Pokud jde o trať, jednoznačně bych preferoval tu stávající. Jinak vše fajn, díky. Přeju, ať se Vám i nadále daří a těším se na příští ročník.

Lukáš Dlabáček

 

Nikoliv Vy nám, ale já bych chtěl poděkovat Vám za nádherný zážitek z Hradce. Nejen jsme si s manželkou splnili cíl uběhnout další půlmaraton, ale bylo to v nádherném místě, s vynikající tratí i za perfektního počasí. O perfektní organizaci ani nemluvím. Trať bych neměnil. Pro nás běžce vynikající. Už nyní se těšíme na druhý ročník! Vydržte!

Mgr. Pavel Strejček s běžeckou rodinou

 

Velice rád bych Vám a realizačnímu týmu poděkoval. Hradecký půlmaratón byl můj první půlmaratón a byl skvělý. Organizačně perfektně zvládnutý, trasa ideální a upřímně bych moc věcí na ní neměnil. To že polovina tratě vedla lesy, jsem uvítal. Snad jen takových "hobíků" jako jsem já tam mohlo být víc, ale to vy neovlivníte. V každém případě se rád příští rok zúčastním a těším se na tu skvělou atmosféru.

Ing. Radek Čejka

 

Vše co jsem prožila, bylo na jedničku. Bohužel jsem běžela jen část-3.štafetu, ale to co jsem mohla vidět a vstřebat bylo super, a k tomu přispívalo i "akorát" počasí.

Policajti byli opravdu zodpovědní a ani po dlouhém přemlouvání mě za žádnou cenu nepustili projet autem a přiblížit se ke štafetě. Za což jsem je neměla moc ráda, ale organizátora jejich nedostupnost určitě potěší.

Lidi co povzbuzovali po cestě dodávali všem energii a motivaci doběhnout to až do cíle.

Dále pozvání Jirky Soukupa přispělo po emotivní stránce:-)

Popravdě musím říct, že se mi vůbec běžet nechtělo-sportu mám až až a měla jsem k těmto závodům trošku odstup. Ale musím říct, že mě ohromně překvapilo, jaká zde byla skvělá atmosféra, jak všichni byli k sobě ochotní, milí a jaké si z toho odnáším prožitky.

Díky moc za tento rodinný závod(rodinný podle množství známých obličejů), který mě bude motivovat k další účasti na jiných podobných akcích.

Klára Rosenbaumová

 

Dobrý den, chtěla bych Vám též poděkovat za skvělou organizaci Hradeckého půlmaratonu. Byl to můj první půlmaraton, který jsem, kdy běžela a určitě na něj budu ráda vzpomínat. Skvělé zázemí, organizace a hlavně trať. Máte můj veliký obdiv!!! Jen tak dál!!! Budu se těšit na viděnou na druhém ročníku v roce 2014.

Renata Veselá

 

Musím se přidat, trasa byla vážně krásná a počasí nejspíš zamluvené dopředu, cestou opravdu fandící fanoušci, na občerstvovačkách všichni prima a starostliví.

Zlata Zavůrková

 

Ahoj, pár slov k dnešní super akci. Jsme nadšeni z velmi povedené akce - super organizace, atmosféra, počasí... Zkrátka smekáme a strašně děkujeme. Škoda, že jsme neměli tolik času podebatit, ale příště bude taky příležitost. Už teď se těšíme na další meeting.

Ondra Limberský

 

Ahoj, chtěl bych poděkovat za super závod. Užil jsem si ho!!!

Jirka Dohnal

 

Bylo to super, nemám možnost srovnání, protože to byl můj první běh, ale byli jsme nadšení:). Příště jdeme znovu. Díky.

Michal Chmelař

 

Dobrý den, píši ještě jednou, protože si pochvalu zasloužíte. Chtěl bych poděkovat za možnost vyzkoušet si něco pro mě nového. Zjistil jsem, že se mi to velice líbilo. Povzbuzovat přišla celá rodina a příští ročník poběží už i mý švagři!!!.Co se týče trasy, určitě bych nechal tak jak jste ji vytvořili , byla výborná. Ještě jednou díky všem, kteří mají zásluhu na tomto Hradeckém půlmaratonu.

Černovský  

 

Děkuji za úžasný zážitek během půlmaratonu a již teď se těším na další ročník.

Vlastimil Unucka

 

Hradecký půlmaraton jsem si užila a trať vedená lesem mě nadchla a motivovala k úžasnému výkonu. Poprvé jsem vyhrála nějaký závod. Přeji další pořadatelské úspěchy a někdy i v Krkonoších.

Lenka Klimešová

 

Ahoj,povedená akce. Moc se mi to líbilo.

S pozdravem Vlada Blažek

 

Dobrý den, chtěla jsem Vám napsat a hlavně poděkovat za báječnou organizaci Hradeckého půlmaratonu. Sice jsem běžela jen štafetu, mám zraněné chodidlo, ale i tak.... super organizace a počasí jak na objednávku. Byla bych ráda, kdyby jste se tomu s paní nadále věnovali, protože Hradec nic takové zatím nemá. Pro mě to byl i důvod, potkat se s přáteli, se kterými jsem běžela PIM, takže ještě jednou díky. Mějte se moc hezky a už teď se těším na další Vaší akci!

Magda Renčínová

 

Chtěl bych vám poděkovat za naprosto úžasný zážitek a možnost si zaběhnout poprvé v životě oficiálně půlmaraton. Před půlrokem přede mne byla postavena tato výzva se zúčastnit a troufám si říct, že právě rozhodnutí se zúčastnit mě posunulo dále v osobním i sportovním životě. Co se týče trasy, při těchto podmínkách to bylo naprosto úžasně běžet lesem po krásných cestách a byl bych určitě pro zachovat tuto trasu pro další ročník, mě osobně to bude lákat jí běžet znovu a znovu. Děkuji za skvělý závod a děkuji všem organizátorům a dobrovolníkům při cestách za skvělou podporu a atmosféru. Na viděnou v dalších ročnících:-)

Matěj Hartman

 

Předem bych vám a celému týmu chtěl poděkovat za skvělý půlmaraton. Z mého pohledu to nemělo chybu :o)

 Zdeněk Tomáš

 

Chci Vám poděkovat za nedělní závod. Pár půlmaratonů už mám za sebou, ale tenhle jsem si užil nejvíc. Pokud to srovnám s (půl)maratony od PIM, tak na tomhle mi bylo sympatické, že nebyl tolik masivní. Vidím v tom samé plusy, jako že to to nebyla takové sériová výroba. U PIMu člověk, dostane medaile, igelitku a už ho popoháněj aby šel dál. (což je s pár tisíci závodníků logické...) Tady jsem sebou mohl plácnout za cílovou čárou na silnici a vůbec nikomu jsem nepřekážel.

Odevšad na Vás slyším chválu, zvažuje se změna trasy a pravděpodobně i navýšení kapacity. Jasně, pár stovek se tam ještě vejde, ale byl bych nerad, kdybyste se vydali po vzoru RunCzech. - Takových půlmaratonů už máme v ČR až až. Zkrátka... Pokud byste za rok zorganizovali totožný závod jako letos, tak já budu jedině nadšený.

Honza Kačer

 

Děkuji Sportvisio za tuto podařenou fotografii, jakož i Monika Heczková za upozornění na ni. Hradecký půlmaraton o uplynulém víkendu byl brilantní premiérou závodu, který rozhodně zakoření a přiláká v dalších letech mnoho běžců. Trať ...byla vynikající, pořadatelé milí a atmosféra elektrizující. Rád bych tímto poděkoval za možnost zúčastnit se coby vodič na dvě hodiny a pochválil celý pořadatelský tým za počin, který, a nemyslím si to sám, pohladil běžcovu duši. Jen tak dál!

Zdeněk Kolman

 

Běhání není mezi lidmi příliš populární sport. Většina lidí dá přednost míčovým hrám, které jsou považovány za akčnější, více společenské a zábavnější. Ovšem teprve, až když běhání dáte šanci, uvidíte, jak to dokáže být příjemná aktivita. Není to jen o pocení a bolesti svalů.Já sám se považuji za nesportovního člověka. Až donedávna jsem se sportům úspěšně vyhýbal, běhání především. Nechápal jsem, proč to kdokoliv dělá. A pak jsem to jednoho dne, zhruba před dvěma, lety zkusil sám. Bylo to úplně jiné, než ve škole na tělesné výchově. Cítil jsem se neuvěřitelně vyrovnaně, ačkoliv jsem byl červený až za ušima a úplně zborcený potem.Hodně lidí by asi bylo překvapeno, kdyby zjistili, jak rychle jde fyzička nahoru. A to i když si jdete jen tak občas rekreačně zaběhat. Počet kilometrů, které dokážete uběhnout, se navyšuje a vy pak sami nemůžete uvěřit tomu, že i když jste se předtím vydýchali na třech kilometrech, teď dokážete bez větších obtíží uběhnout deset.Což mě přivádí k samotnému půlmaratonu. Spousta lidí, kterým jsem o tom řekl, se zděsila. Jednadvacet kilometrů jim připadalo jako něco nesplnitelného. Když to sami zkusíte a chvilku to udržíte, zjistíte, že je to jen a pouze o cviku. A pokud se dokážete zvednout a uběhnout byť jen půl kilometru, než ztratíte dech, věřte, že za pár měsíců tomu bude jinak. Možná je běhání sport i právě pro vás. A nemusí se to zpočátku ani tak zdát. Nemusí to být něco, co děláte na nejlepší výkon nebo z povinnosti. Dejte tomu šanci a zkuste to! Já to zkusil a nelituji toho.

Martin Zákravský

 

Mnohokrát dekuji za nádherný závod. A že jste nám jej umožnili běžet. Trasa byla dokonalá! Ostatní pořadatele ať si z vás berou příklad. Organizace v zázemí taky na jedničku. Proste výtečný zážitek. Díky vám za něj!

David Kocian

 

Ahoj, bylo to fakt super a trať byla skvělá. Běželo se pěkně a fakt to byl moc příjemný běh. Servis a služby perfektní, jako vždy!

Měj se fajn a těším se na maratonu v HK! F.

 

Milí organizátoři,

moc jsme si to včera užili, zařídili jste kromě jiného i krásné počasí. Protože nejsme ostřílení závodníci, byli jsme spokojeni se vším, dokonce se dalo i vysprchovat. Frontu na registraci jsme chytli ještě docela malou, ale je pravda, že pak u okénka byl docela zmatek, hlavně pro vás, kteří jste vydávali najednou několik různých věcí několika různým lidem, jednomu přes druhého. Ale dobře to dopadlo :-) Jinak všechno bylo perfektně zvládnuté, kvalitní zásobení občerstvovaček atd.

Moc děkuji za tým Total Vital a těšíme se na příští rok!!!

Kateřina Vysloužilová

 

Dobry den,

Děkuji moc za tuto akci, byla to moje první půlka. Běhám zásadně v přírodě, doufám, ze budou i další ročníky!

Feedback: super občerstvení, kontroly na křižovatkách, všichni fandili, super ☺

Měli jsme trochu problém zaparkovat, fronty na záchody před závodem byly také děsivý, pak jsem se někde doslechla, ze tam jsou ještě další, někde vzadu v kempu.. takže možná nějaký ukazatel na to. Jsme v pořadatelském tymu akce pro zhruba 750 lidi, takže vám fandím ☺ Všichni jsme odjížděli s úsměvem na tváři.!

Díky Jedna z panenek

 

Dobrý den,

moc jsem si závod užila, jsem běžec teprve chvilku, takže má trať byla ta kratší, ale příští rok se doufám postavím na trať půlmaratonu. :) Trať byla krásná, jak profilově tak i terénem rozmanitá, ale pořád si myslím, docela rychlá, protože i já jako začátečník jsem na ní byla schopná celou dobu běžet kolem 6:15min/km :) cítila jsem se výborně, nejvíce se mi líbily úseky s pískem, kde si člověk připadal, že běží na místě, ale o to to bylo záživnější :) Fronty nejsou Vaše chyba, my přijeli zavčasu, kolem 9té hodiny, nikde nikdo, byla jsem 5tá ve frontě.. měli jste na vyzvednutí čísel času dost, to že lidi jsou s prominutím telata a chodí na poslední chvíli, s tím asi nic neuděláte.. :) Vzala jsem s sebou i syna, který je absolutní neběžec a i on, když viděl děti běžet, svou trať zaběhl :) Jediné co bych docela uvítala by byl čipový čas, protože jsem stála téměř na konci celého startovního pole a než jsem přeběhla startovní koberec uběhlo dost času, takže jsem jistě čistý čas měla ještě o něco lepší.každopádně za mě co se léta a podzimu týká nejlepší závod prozatím.. Perfektní značení a milí lidé okolo trati pocit ještě umocnili :) Děkuji za super zážitek a čelenku, již druhá od Eleven - mám ještě jednu z Karlštejna :)

Hodně štěstí s pořádáním dalších akcí a spousty nadšených běžců přeji :)

J. Žitníková

 

Zdravím celý tým pořadatelů,

v první řadě vás chci všechny pochválit a poděkovat za uspořádání tak parádního závodu v nádherném prostředí. Nemohu moc porovnávat se závody tohoto typu, protože to byl můj první půlmaraton, ale mám zkušenosti s pořádáním velkých sportovních akcí jako dobrovolník, takže zpětnou vazbu nějak poskytnout mohu, ale je především z pohledu závodníka. V první řadě musím opět hodnotit pozitivně - zajímavá trasa (především kladně hodnotím převažující měkký terén v čele se zajímavými písčitými cestami :-) a proměnlivý profil trati), závod díky tomu příjemně plynul a nebyl ani v nejmenším monotónní :-) Značení bylo naprosto bez problémů.

Lehce negativní připomínky mám asi jen dvě. 1. umístění občerstvovačky v Meziluží bych rozhodně preferoval spíš nad nejnáročnějším stoupáním celé trasy než pod ním. 2. Nevím jak přesně byla naměřená trať, ale od značky 20 km do cíle to bylo maximálně 700 metrů.

Radek Čuda

 

Dobrý den, Chtěl bych Vám poděkovat za bezvadný nedělní sportovní zážitek na Branžeži. Hodnotím za 1. Hvězdičku přidám "na tuty" za rok, to už bude určitě i "rychlejší" registrace. Ať se Vám daří a za rok v Českém ráji opět na viděnou.

Váš fanoušek a nadšený běžec Roman Koravský

 

Eleven půlmaraton byl můj první půlmaraton, resp.muj první závod delší než 5km :-)

Trasa byla skvěla, trochu náročnější, ale super.

Ráda bych poděkovala za podporu a fandění všem organizátorům, nejen v cíli, kde jsem měla hlasitou podporu i jako 10. od konce :-), ale určitě chci poděkovat všem lidem podél trasy. Byli skvělí :-)

Pokud bych mohla mít jednu výtku, hodně by se mi líbilo, kdyby všichni účastníci dostali medaili za zvládnutí trasy. Přiznám se, že mi bylo smutno, že jedinou upomínkou na můj první velký závod je jen startovní číslo. Myslím si, že byste v pohodě mohli o cenu medaile navýšit startovné. Velmi děkuji za závod i za zájem o reakce.

Eva Latislavova, Jablonec nad Nisou

 

Dobrý den, poděkování patří Vám! Nádherné okolí, pěkná trať skvělá atmosféra ... Do budoucna (vedle té fronty u registrace): zvažte prosím očekávaný nárůst počtu startujících. Závod s cca 500 účastníky má své kouzlo a porovnám-li to s městskými půlmaratony kde startuje několik tisíc lidí, tak alespoň u mne takovýto "rodinný" podnik jednoznačně vítězí !!! občerstvovačka na 12km byla trochu podpásovka, pokud do sebe člověk rychle hodí 2dcl vody a hned ho čeká takový krpál, vše mělo tendenci jít ven :-). Možná by bylo lepší umístit občerstvovačku až po výběhu nahoru a poté co to člověk rozdýchá ... seběh na 13.km byl pro moji 190cm vysokou nemotornou postavu trochu náročnější, ale rád na něj budu vzpomínat ... Snad se tam nikomu nic nestalo ... Ještě jednou moc díky za super zážitek a za rok snad znovu naviděnou! S pozdravem Roman Kmošek (s.číslo 135)

Bylo to moc prima, skvělé a prostě parádní. 

Jirka

 

Dobrý den, Nejhezčí závod, který jsem kdy běžel....

Škoda, že chybělo cca 700m do půlmaratonu. Nebýt to prezentováno jako půlmaraton, tak je to jednička s hvězdičkou, takhle 1- Mnohokrát děkuji za zážitek, krásná trasa

Wachtarczyk

F I Y