csen
Sedmý ročník Hradeckého koloběhu přinesl rekord v počtu závodníků

V Hradci Králové se v sobotu 26. května konal sedmý ročník netradičního závodu Hradecký koloběh. Jedná se o akci pro smíšené dvojice na 19 km, kdy jeden běží a druhý jede na kole, výměna je možná kdykoli.

Hradeckého koloběhu se pravidelně účastní smíšené dvojice, které by si jinak společně nemohli zazávodit. Pro některé se jedná o každoroční test výkonnosti, pro jiné je to prestižní událost, pro další jen možnost trávit ve dvojici společný čas.

Rekord trati je z roku 2016 1:06:05h, na jeho překonání byla vypsána odměna. Rekord sice nebyl překonán, ale byly vidět skvělé výkony. Letos se na start ve dvou kategoriích OPEN a podruhé i kategorii FAMILY, pro kterou byla povolena účast dvou běžců stejného pohlaví v rámci jedné rodiny, postavilo 110 dvojic. Nově byl do závodu zařazena kategorie jednotlivců v jízdě na koloběžce. Nádherná trasa vedla již tradičně od rybníka Biřička do novohradeckých lesů, přes Hoděšovice, směrem na Běleč, kolem Výskytu a zpět na Nový Hradec.

Jako první do cíle dojel koloběžkář Petr Chudoba, dále pak dvojice jako vítěz z kategorie OPEN - Lucie Žabová, Aleš Horák v čase 1:13:08h; druzí doběhli Klára Šimáková, Tomáš Heller taktéž z kategorie OPEN. Celkově třetí místo získala dvojice Veronika Kahlová, Patrik Dušek. V kategorii FAMILY zvítězili Bořivoj a Samuel Čejkovi ve výborném čase 1:14:17 v celkovém pořadí na 5. místě.

Sedmý ročník přinesl rekord v počtu závodníků. Především kategorie FAMILY je příslibem do budoucna, protože na startu bylo vidět opravdu mnoho různých rodinných dvojic (otec – dcera, otec-syn, matka – dcera, dědeček – vnučka apod.). Tradiční akci doprovázela skvělá atmosféra doplněná i o doprovodný program (např. půjčování a testovaní paddleboardů, půjčování a testování koloběžek KOLOBKA a obuvi prodejny DECATHLON). Více o akci nawww.sportvisio.cz.