csen
Českým rájem tekly endorfiny proudem!

Kemp Peklo v Branžeži a přilehlé okolí hostili o víkendu 15. a 16. skvělé sportovní akce, ve kterých nebyla nouze o strhující sportovní výkony a na své si přišly všechny věkové kategorie i náhodní diváci. Sportovní víkend začal v sobotu závodem Gladdiator Race Run / Český ráj.

Na start se postavilo 974 Závodníků z toho 324 dětí. Nejrychlejším závodníkem v kategorii muži byl Martin Šulc, v ženách to pak byla Stanislava Babušková , v kategorii smíšených dvojic byli nejrychlejší Lukáš Veselý s Petrou Novou a čtyřčlenné týmy opanovali „Ti druzí“ ve složení Moravec Michael Merenus Oldřich Svoboda Pavel Šípal Jan. Závodníci museli zdolat cca 5km, s 20ti překážkami nádhernou přírodou kolem Komárovského rybníka. V některých úsecích nejen kolem rybníka, ale i skrz rybník, skály a po lesních cestách. Trasu si vyzkoušelo i 53 závodníků v kategorii FUN, kteří se na trať pustili bez stresu ze špatného času, či z obav z nezdolání překážek. Kategorie FUN je totiž otevřena všem, kteří se chtějí s překážkovým během seznámit na vlastní kůži, ale není jim měřen čas a nemusí plnit handicapy za nesplnění překážek. Neděle potom patřila klasickým běžcům. Byli připraveny dětské závody a trať 11km a 21 km. Celkem se závodu Eleven Půlmaraton Český Ráj zúčastnilo 650 z toho 142 na kratší trati a 412 na trati půlmaratonské a96 dětí. Jedna z nejkrásnějších půlmaratonských tratí v tuzemku nabídla běžcům opravdu pestrou škálu povrchů i prostředí, kterým vedly jejich kroky. Nebyl vynechán ani úsek nádvořím hradu Kost. Nejrychlejšími běžci na 11km byli Jor Martin a Veigertová Gabriela. Na půlmaratonské trati Pecina David a Jíšová Barbora. Celý víkend byl ve znamení charity a pomoci malé 11cti leté Michalce, která je kvůli nemoci připomínající dětskou mozkovou obrnu - jejíž původ není známý - odkázána na polohovací invalidní vozík. Na místě registrace do závodu byla zapečetěná kasička, do které závodníci přispívali na přestavbu automobilu s plošinou, aby rodiče Michalky mohli lépe se svojí dcerou manipulovat při převozu. Míša byla dokonce závodu přítomna a nadšeně pomáhala předávat finisherské medaile všem, kteří dokončili zdárně závod. Celkem se při závodě vybralo 11.404Kč další příspěvky jsou již i na transparentním účtu 2901488751/2010.

Další akcí, která bude pod pořadatelskou taktovkou spolku Sportvisio bude ČSOB Maraton Hradec Králové, OlfinCar Hradecký půlmaraton. Tento závod se uskuteční 7.10.2018 v Hradci Králové se startem na Malém náměstí. Jeho součástí bude i nesoutěžní KINGSPAN Běh proti rakovině, jehož výtěžek spolu s příspěvkem 300Kč za každého běžce od firmy Kingspan bude předán onkologickému oddělení Fakultní nemocnice v Hradci Králové.