csen
OLFINCAR TRUTNOVSKÝ PŮLMARATON OVLÁDLI ZAHRANIČNÍ BĚŽCI

1. ročník OlfinCar Trutnovský půlmaraton přilákal do krásného podhorského města skoro 500 běžců. Přestože pořadatelské týmy Sportvisio a Olfincar Ski team měli na přípravu jen několik málo měsíců, závod si všichni v letním počasí velmi užili.

Kdo si takové chvíle užívá nejvíc, jsou samozřejmě děti. Ty byly na startu vždy lehce nesmělé, ale v momentě výstřelu ze startovní pistole se z nich stala dráčata, která se drala do cíle s neuvěřitelnou energií i zápalem po vítězství. Harmonogram závodu byl od rána velmi nabitý a první kategorie na 10 km vyběhla z náměstí Republiky v 11.45. Nejrychlejším mužem se stal polský závodník Kondratowitz Lukasz s časem 35:59. V ženách obsadila první místo Tereza Jakoubková (Olfincar Ski team) za čas 48:24. V pravé poledne se u  Společenského centra Uffo shromáždilo nejvíce lidí, aby podpořilo hlavní kategorii dne- půlmaraton, mezi kterým byly namíchané i štafety. Absolutní vítěz Timashov Volodymyr (UK) protnul cílovou pásku v čase 1:15.27. Což se v tak horkém počasí dá řadit k výborným výkonům. V ženách kralovala teprve 23letá Khýrová Aneta, ta do cíle doběhla za 1:29.20. Doprovodný program bavil nejen děti, ale i dospělé. Nechybělo malování na obličej, ČSOB skákací hrad, soutěže s OlfinCar o hodnotné ceny na cyklotenažeru nebo jiných interaktivních hrách. Pokud jste neměli možnost se do Trutnova podívat, můžete si prohlédnout alespoň fotogalerii ZDE.