csen

Prof. MUDr. Jiří Petera, Ph.D.

 Petera Jiri

Přednosta Kliniky onkologie a radioterapie, Fakultní nemocnice a Lékařská fakulta, Hradec Králové  

Nádorová onemocnění jsou v naší republice druhou nejčastější příčinou úmrtí. Dobrou zprávou je, že výsledky onkologické léčby se s novými postupy, léky a přístroji trvale zlepšují. Daří se také zlepšovat kvalitu života i u těch pacientů, kteří zůstávají navzdory současným pokrokům medicíny nevyléčitelní. Nejjistější  však je nádorům předcházet a zúčastnit se preventivních programů, jako je skríning nádorů prsu, tlustého střeva a čípku děložního.

Rakovině se také dá utéci. Více než 70% nádorů je výsledkem našeho životního stylu, především potravinových návyků, zlozvyků jako je kouření a nedostatku fyzické aktivity. Středomořská kuchyně a sport, a to především běh, snižují naše riziko onemocnět zhoubným nádorem.

Neváhejte s účastí na Běhu proti rakovině, uděláte něco pro své zdraví a pomůžete svým spoluobčanům, kteří se s rakovinou léčí.   

 

Rozhovor v Českém rozhlase Hradec Králové (22. června 2016)

Peter Frühauf, doc. PhDr. Blahoslav Komeštík, CSc. a Mgr. Roman Šinkovský, Ph.D. hovořili s Jakubem Schmidtem o Běhu proti rakovině. Jde o nesoutěžní, čistě charitativní běh či pochod pro širokou veřejnost

záznam si můžete poslechnout  >> ZDE:

13498039 1041194895916753 7984642627421078509 o

                                  

 

Pro mě to byla, je a bude srdeční záležitost, a když si člověk uvědomí, že uběhne pouhých 5km, a podpoří boj proti tak vážné nemoci jako je rakovina.  To je to nejmenší, co zdraví člověk může udělat. Kéž by bylo tak jednoduché zvítězit nad tak závažnou nemocí jako uběhnout pouhých 5km... Běh byl, je a bude tím nejpřirozenější pohybem co člověk v životě má ...
Luboš

 

Já zase chci poděkovat Vám, že organizujete takové skvělé akce. A že se jich obyčejný člověk jako já může účastnit. Plníte cíle a sny lidem to je taky úctihodné. :-). Ano, běh proti rakovině je super, když se to dělá pro dobrou věc a finanční podporu pro nemocné. Děkuji Vám za přání a Vám přeji také hodně štěstí a úspěchů do nového roku 2017.
Martin Vlasák

 

Běh byl skvělou ukázkou, jak spojit dobrý a zdravý pohyb s dobročinnou a užitečnou aktivitou. Již se těším na příští ročník.
Pavlína

Partneři

  • Cerna_Hora_BB.jpg
  • cesky-rozhlas_B.jpg
  • DSA_B.jpg
  • ejot_B.jpg
  • FN_HK_B.jpg
  • INFOCENTRUM_B.jpg
  • kingspan_bez_napisu_B.jpg
  • run_BB.jpg
  • svet_behu_B.jpg

Ke stažení

F I Y